Dbaj o zdrowie


zimny lifting

Zimny lifting

Leczenie zimnem to praktyka stosowana do poprawiania stanu zdrowia od wielu setek lat. Lekarze są zgodni, że zimno uśmierza ból, przyśpiesza proces gojenia ran i ma zbawienne działanie na skórę. Także w kilku gabinetach kosmetycznych w Polsce można korzystać już z zabiegów, których podstawą jest użycie chłodnych temperatur.

 Pierwsze wzmianki o krioterapii odnotowano już 2500 lat p.n.e. Do chłodzenia ciała używano wtedy prymitywnych środków, jak śnieg, lód czy zimna woda. Uzdrawiające działanie zimna znał Hipokrates i Avicenna - ojcowie współczesnej medycyny.

 Ciekły azot - podstawowe narzędzie współczesnej krioterapii - zaczęto stosować w latach 70' XXw. To właśnie wtedy japoński naukowiec Toshiro Yamauchi skonstruował pierwszą komorę do krioterapii. W Polsce zabiegi z wykorzystaniem ciekłego azotu wykonuje się od lat 80'.

 Mroźnym azotem leczy się dolegliwości związane z reumatologią, ortopedią, neurologią. Jest używany przy leczeniu oparzeń i obrzęków. Wizyta w kriokomorze doskonale wpływa na poprawę samopoczucia, działa relaksująco i dodaje sił witalnych.

 Ze zbawiennego działania krioterapii postanowiła skorzystać też medycyna estetyczna. Lekarze dermatolodzy od dawna twierdzą, że zimno pod kontrolą ma zbawienny wpływ na cerę. Dogłębnie ją nawilża, ujędrnia i odżywia, stymuluje mikrokrążenie w skórze i przeciwdziała wolnym rodnikom.

 Z siły chłodzenia korzysta zatem kosmetologia. - Nawilżający i przeciwzmarszczkowy zabieg CRYODERMIE® jest bardzo popularny latem - mówi Angelika Kondracka, kosmetyczka z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED, które jako jedno z niewielu w Polsce wykonuje już ten zabieg - W tej metodzie, chłodne temperatury wykorzystuje się do wprowadzania do skóry produktów opracowanych na bazie wód termalnych. Efektem jest nawilżona i ujędrniona skóra, wygładzenie zmarszczek i poprawa owalu twarzy. Po zabiegu CRYODERMIE® proces starzenia się skóry zostaje spowolniony, odnowa komórkowa pobudzona, a wolne rodniki zlikwidowane. Efekty CRYODERMIE® są widoczne natychmiastowo, dlatego często jest stosowany jako szybki lifting skóry.

 Dawniej aby zachować piękną cerę kobiety stosowały kąpiele w zimnej wodzie. Na szczęście, w XXI wieku nie trzeba stosować tak drastycznych środków. Wystarczy udać się na terapię zimnem do jednego z kilku ośrodków w Polsce, oferujących tę usługę.

Informacje:
Katarzyna TOKARZ
Junior Media Manager
GSM 500 244 744
k.tokarz@inplusPR.pl
tel. bezp. (71) 328 74 91
Agencja inplusPR
ul. Kaszubska 8 lokal 8
50-215 Wrocław


PolecamyFAQ Forum dyskusyjnego

Dyskusja na temat:

Kontakt

W sprawach publikacji lub reklamy

Email:

Disclaimer

Nasze artykuły chronione sa prawami autorskimi.